Mūsu audzinātāji

Egita Vāvere
Mazo bērnu grupas audzinātāja (1,5-3 g.v.)
Rūpējoties par bērnu attīstību brīvībā, mierā un harmonijā, vienlaikus organizē savu ikdienu, rūpējoties par tīrību un mājīgumu. Egitas darba pienākumos ietilpst katra bērna individuāla izvērtēšana, kā rezultātā piedāvāt atbilstošus uzdevumus, iedrošināt un palīdzēt tos realizēt.

Egitas unikālais darba stils slēpjas viņas radītajā atmosfērā. Egita spēj "apburt" katru bērnu individuāli un grupā kopumā, spēj redzēt visu, kas notiek telpā vai bērnu rotaļu laukumā, atrod elegantu pieeju visdažādākajām situācijām.

Egitas sasniegumi:
Rīgas Dizaina un mākslas skolas metāla nodaļa;
RTU - izstrādājumu dizaina programma, koka nodaļa;
Latvijas Universitāte - Pedagoģijas, psiholoģijas un mākslas fakultāte;
Pirmsskolas izglītības skolotāju programma;
Kates skola, Praktiskās Montesori pedagoģijas 3 gadu kurss.
Egita ir maiga un jauka. Taisām frizūras un kopā dziedam.
— Bella, 3 gadi
Natālija Smildziņa
Mazo bērnu grupas audzinātāja (1,5-3 g.v.)
Natālija mūsu komandai pievienojās 2020. mācību gada sākumā un ātri vien kļuva par daļu no Montessori Mājas ikdienas. Mīloša, sirsnīga un pacietīga, tā bērni saka par Natāliju. Viņa ir atbildīga, uzmanīga pret kolēģiem un neapjūk izaicinošās situācijās. Natālija dara savu darbu viegli un ir atvērta visam jaunajam.

1994.gadā Natālija absolvējusi Rīgas Aviācijas universitātes Darba ekonomikas un socioloģijas programmu, pēc tam septiņus gadus strādājusi pirmsskolas izglītības iestādē "Evrika" par audzinātāju jaunākajiem bērniem līdz pirmsskolas vecumam.

Natālija ir ļoti muzikāla un savās nodarbībās iekļauj tādus mūzikas elementus kā dziedāšana un ritmika. Montessori Mājā viņai bija iespēja izvēlēties vecuma grupu, ar kuru viņa labprātāk strādātu. Un viņa nekavējoties izvēlējās pašus mazākos.
Kristaps Orups
Pirmsskolas grupas audzinātājs (3-6 g.v.)
Radošs cilvēks ar plašu interešu loku. Kristapu jau no bērnības interesē daba un tās mijiedarbība ar mums. Pamatskolu un vidusskolu mācījies Rīgas 6. vidusskolā ar muzikālo virzienu, spēlējot klarneti trijos orķestros, vēlāk pašmācības ceļā un pie pasniedzējiem apguvis dažādu tautu mūzikas instrumentus.

Pēc vidusskolas Kristaps savas tālākās intereses saistīja ar cilvēku, kurš studē psiholoģiju Latvijas Universitātē. Studiju laikā Kristaps uzsācis sadarbību ar SOS bērnu ciematu asociāciju Latvijā, kopā ar psiholoģi Daci Beināri, veidojot projektu "Sērojošo ģimeņu nometnes" atbalsta programmā, kas tagad saucas "Kalniem pāri", kas laika gaitā mainīja savu darbību, atbalstot terapeitiskās grupas.

Laikam ejot, Kristapam pieauga interese par cilvēkiem un cilvēces attīstību un ceļš atveda uz tikšanos ar Ņinu Stepanovu, kura izraisīja interesi par izglītības iestādi "Montesori Māja" un iedziļināšanos Marijas Montessori pedagoģiskajā un psiholoģiskajā metodoloģijā.

Sadarbībā ar "Montessori Māja" Kristaps uzsāka tālmācības programmu ASV "Age Of Montessori with Dr. Mary Ellen Mounz", fantastiskāko un pieredzējušāko mentori šajā jomā. Visas Kristapa intereses ir novedušas pie astoņu gadu pieredzes piedzīvojumos ar bērniem un ģimenēm, dabu un Visumu.

Šobrīd Kristaps strādā par:
- speciālistu-audzinātāju bērniem ar īpašām vajadzībām,
- Montessori audzinātāju
- mūziķi
- "Terra Nova" un "Rūķu medības" vadītāju, kas organizē brīvdabas piedzīvojumu ģimenes pasākumus
"Kristaps ir ļoti foršs. Viņš mūs ved uz muzejiem piektdienās. Mums ar viņu nekad nav garlaicīgi. Piektdiena ir mana mīļākā diena."

- Ērika (6 gadi)
Sintija Pujāte
Brīvās mākslas pasniedzēja
Sintija Pujāte vairs neatceras, kā tieši viņa iepazinās ar Montessori pedagoģiju. Tas ir kā bērns, kurš ir iemācījies braukt ar velosipēdu un vairs neatceras, kā viņam tas izdevās. Tāpēc ir tāda sajūta, ka Montessori filozofija vienmēr ir bijusi.

Montessori pedagoģiskā metode Sintijai palīdz ne tikai izglītot bērnus, bet arī sakārtot viņu domas un priekšmetus ap viņiem, viss šķiet tik loģiski, saprātīgi un secīgi šajā metodē.

Sintija ir studējusi Montessori pedagoģiju "Pētnieku darbnīca" un šobrīd studē Latvijas Universitātē pirmsskolas pasniedzējas specialitāti. Sintijai patīk izzināt pasauli kopā ar bērniem, lasīt stāstus un pētīt pasauli tās labā un skaistumā.
Charlotte Mallinson
Kvalificēta TEFL un B.Ed angļu valodas pasniedzēja (pamatizglītības audzinātāja - šobrīd procesā)
Charlotte iepriekš ir strādājusi tādās lomās kā klases audzinātāja, angļu valodas pasniedzēja, mākslas un amatniecības skolotāja, pasniedzēja, mentore un skolotāja palīgs.

Viņai ir vairāk nekā 6 gadu pedagoģiskā pieredze Latvijā, Čehijā un Apvienotajā Karalistē, strādājot ar skolēniem no 3 gadu vecuma līdz pat pieaugušajiem, dažādās vidēs no starptautiskās skolas, jauniešu centriem, dažāda veida skolām un privātām apmācībām. Strādājusi arī par metodiķi un ilustratori pirmsskolas angļu valodas darba burtnīcu izstrādē. Viņa ir 3. skolotāju paaudze savā ģimenē.
Charlotte ir 3. skolotāju paaudze savā ģimenē
Delphine Beukelaers
Franču valodas pasniedzēja
Delphine ir pasaules apceļotāja kopš savām pirmajām dienām. Viņas interese par pasauli un tās skaistumu meklējama bērnībā, kad viņa pavadīja pilnas dienas mežā fotografējot dzīvniekus, augus un ainavas. Vēlāk viņa apmeklēja INRACI fotogrāfijas un kinematogrāfijas skolu Beļģijā. Pēc tam vairākus gadus strādāja Francijas Alpos un nokļuva Latvijā 2015. gadā.

Delphine vairāk nekā 5 gadus strādā par auklīti ģimenēm daudzās valstīs. Rīgā viņa strādāja Exupery International skolā (Piņķos), kur 4 gadu garumā ieņēma asistentes, klases audzinātājas un franču valodas skolotājas pienākumus. Viņa ir pievienojusies Montessori Mājai pēc karjeras nepieciešamības maiņas un vēlmes apgūt Montessori metodi. Kad viņa nav bērnudārzā, viņa sniedz franču valodas privātmācības visu vecumu bērniem. Delphine nāk no skolotāju ģimenes un brīvajā laikā apgūst metālkalumu / rotaslietas.
"Delphine ir laipna, bet dažreiz stingra. Man patīk dzert tēju ar viņu un taisīt kūkas. Man arī patīk muļķoties un spēlēt ar viņu vilku."

- Ieva, 3 gadi
Jason, ķīniešu vārds Chen Jian
Ķīniešu valodas pasniedzējs
Jau sešus gadus Jason strādā Latvijā par ķīniešu valodas pasniedzēju bērniem un pieaugušajiem. Jason mācījis ķīniešu valodu Rīgas Klasiskās ģimnāzijas skolā, Poļu vidusskolā, vācu bērnudārzā un Montessori bērnudārzos. Viņam ir plaša pedagoģiskā pieredze, ko pielieto dažādās mācību metodēs dažāda vecuma bērniem, iepazīstinot ar ķīniešu kultūru.

Jason ir 1.–12. klases angļu valodas skolotāja diploms no Mudanjiang Teachers College un Pekinas Valodu un kultūras universitātes.
"Džeisons mums māca ķīniešu valodu, viņš ir smieklīgs un liek mums smieties. Ar viņu mēs mācāmies, dejojam, pastaigājamies parkā vai rotaļu laukumā. Ar viņu ir interesanti pavadīt laiku."

- Matvejs, 6 gadi
Candy, ķīniešu vārds Du Yu Tong
Ķīniešu valodas pasniedzēja
Candy jau sešus gadus māca ķīniešu valodu pirmsskolas vecuma bērniem Latvijā Rīgas Poļu vidusskolā, Vācu bērnudārzā, Montessori bērnudārzā. Viņas metode jaunāko klašu skolēniem ietver ķīniešu dziesmu dziedāšanu, dažādu izglītojošu, jautru un lomu spēļu spēlēšanu. Bērni viņu ļoti mīl.

Candy izgāja valdības licencētu bērnu aprūpētāju programmu "Bērnu aprūpes pamati".
"Kendija ir laipna un mazliet smieklīga. Viņa man iemācīja no papīra izgatavot kuģus un monstrus. Rudenī vācām nobirušās lapas un no šīm lapām viņa ir uztaisījusi rozes bez gumijām un diega."

- Estere, 6 g.v.
Sandra Guļāne
Brīvās mākslas pasniedzēja
Viņa izmanto dažādas metodes, lai parādītu savu mīlestību pret mākslu. Tas ietver kustību un pantomīmu, ieviešot formas un ģeometriju, sajaucot krāsas un faktūras, izmantojot liela un neliela mēroga darba vietas. Sandra ir liela radošuma, lielas pacietības un bērna dabas izpratnes cilvēks.

Sandras mākslas pieredze nāk no modes industrijas, strādājot par vizāžisti. Kādu laiku pavadīja Parīzē, kur dzīvoja un strādāja, un ieguva daudz diplomu, piemēram, Trucher's Makeup Academy utt.
"Sandra ir dzīvespriecīga un laipna. Mēs ar viņu zīmējam, un viņa mums vāra zupu, baltos rīsus un dārzeņus."

— Freja, 4 g.v.
"Sandra ir dzīvespriecīga un laipna. Mēs ar viņu zīmējam, un viņa mums vāra zupu, baltos rīsus un dārzeņus."

— Freja, 4 g.v.
© 2020 Montessori Maja